Bey50 S.S.Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

2009 yılında baklan ilçesindebeyelli mahallesinde kurulan S.S.BEY50 TARIMSAL KALKINMA Kooperatifi hedefi kendi alanında Türkiye’nin en büyük kooperatifi olma yolunda ilerlemek ve büyümektir.

Kooperatifin ana misyonu üreticiyi korumaktır. Bu doğrultuda üretim maliyetlerini düşürmeye ve süt kalitesini arttırmaya yönelik yatırım ve hizmetleriyle ortaklarının kazancını arttırmaktadır. Kaynakları doğru kullanarak ürettiği projelerle Türkiye’de Kooperatifçiliğin öncü kuruluşu olmak

Kooperatif, ortaklarını korumaya ve kazancını arttırmaya yönelik her türlü destek ve hizmeti süt hesabından indirimli olarak vermektedir.

Ortaklar; bitkisel üretimde ve hayvan beslenmesinde gerekli olan tohum, gübre, yem ve benzeri ürünleri ekonomik şartlarda kooperatifin satış deposundan temin edilme yoluna gidilecektir.

 

Kooperatifin kendi akaryakıt istasyonuyla, ortaklara piyasa fiyatının altında akaryakıt sağlanıyor. Ayrıca üreticilerin işletmesine tankerler ile akaryakıt servisi de yapılıyor.

 

Kooperatife ait traktörler, iş makinaları ve onlarca ekipman ile; tesviyeden ekime, biçimden paketlemeye, mısır sılajının yapılmasına kadar tarımsal üretimde gerekli tüm makine ve ekipman hizmetleri verilmektedir.

Üreticiler, zirai faaliyetlerinde gerekli olan her türlü alet ihtiyacını taksitli ve ekonomik şartlarda kooperatifin tarım marketinden karşılanacaktır

 

Kooperatif, ortaklarının temel ev ihtiyaçlarını da temin ediyor. Ortaklar ay boyunca süt bedelinden indirimli olarak alış verişini yapacaktır.

 

Üreticiler, sonraki ay alacağı süt bedeli oranında avans kullanabilecektir.. Böylece küçük aile işletmelerine finansman desteği sağlanarak nakit sıkıntısına girip faizli kredi riskleri önlenmiş oluyor.

Kooperatif bünyesinde görevli ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler üreticilerin çiftliklerinde; yerinde eğitim modeliyle kalite ve verimliliğin yükselmesini sağlanacaktır

Üyelerimizin yetiştirdiği her türlü ürüne alım-satım garantisi sağlamaktadır.

Bey50 tarımsal kalkınma kooperatif modeli

  • Tohumunu, gübresini, mazotunu temini
  • Her türlü iş makinası hizmeti vermek
  • Mısırını ekip, sılajını yapmak
  • Tarım marketimizden alet ve ekipmanını sağlamak
  • Satış mağazamızdan evinin ihtiyacını temin etmek
  • Nakit ihtiyacını karşılayarak, tefeciye karşı korumak.
  • Yerinde eğitim vererek ürün kalitesini ve verimliliği artırmak
  • Sütünü ve kesimlik hayvanını almak